working on a construction plans

Jak wybrać firmę realizującą projekt domu modułowego?

Domy modułowe zyskują w Polsce coraz większą popularność, a co za tym idzie na rynku pojawia się coraz więcej firm zajmujących się ich budowaniem. Oczywiście nie każda z nich oferuje najwyższą jakość w związku z czym przed nawiązaniem współpracy należy odpowiednio zweryfikować wykonawcę. W jaki sposób to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w niniejszym artykule, który opisuje jak wybrać firmę realizującą projekt domu modułowego.

Sprawdź powstałe realizacje

Jak wspomniano we wstępie budowa domu modułowego wymaga wyboru odpowiedniego wykonawcy, którego należy właściwie zweryfikować. By zrobić to dokładnie należy wykonać kilka kroków, pozwalających ocenić nie tylko jakość usług danej firmy, ale również atrakcyjność jej oferty. Od czego zacząć? Dobrym rozwiązaniem jest weryfikacja tego, jak wyglądają budynki, które już zostały zrealizowane przez daną firmę. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że zdjęcia znajdujące się katalogu nie zawsze znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości. W związku z tym warto poprosić przedstawiciela firmy o pokazanie dotychczasowych realizacji, a w czasie takich oględzin można również porozmawiać z poprzednimi klientami i poznać ich opinie na temat wykonawcy. Może to być decydujące przy wyborze ostatecznego wykonawcy. Jeżeli jednak okaże się, że firma stwarza problemy uniemożliwiające dokonanie takich oględzin można przypuszczać, że ma coś do ukrycia i nie warto korzystać z jej usług.

Wybieraj firmy z doświadczeniem

Kolejną ważną kwestią przy wyborze wykonawcy domu modułowego jest doświadczenie danej firmy. Wynika to z faktu, że w popularność domów modułowych w Polsce bardzo szybko rośnie, a co za tym idzie na rynku pojawiają cały czas pojawiają się nowe podmioty, które oferują tego typu rozwiązania. Warto jednak mieć na uwadze, że nowo powstałe firmy oferują z reguły niższą jakość lub dopiero wdrażają u siebie daną technologię. W wielu przypadkach problemem jest również fakt, że firmy te są na tzw. „dorobku” w związku z czym na pierwszym miejscu stawiają swój zysk. Dlatego też należy wybierać firmy z odpowiednim doświadczeniem, które dokonały wielu realizacji i są w stanie zagwarantować najwyższą jakość i atrakcyjną cenę. Przykładem może być MARKAEKO, czyli firma, która budową domów modułowych zajmuje się już od przeszło 10 lat, zdobywając w tym czasie setki zadowolonych klientów. Jej oferta jest dostępna pod linkiem: https://markaeko.pl/.

Sprawdź opinie na temat firmy

Jak zweryfikować firmę budowlaną? Jednym z prostszych sposobów jest sprawdzenie opinii na jej temat w Internecie. Szczególnie, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że producentów domów modułowych najczęściej szukamy w sieci, wpisując w wyszukiwarce hasło: dom modułowy firma. W Internecie można znaleźć wiele opinii na temat tego typu podmiotów, co sprawia, że ich przeczytanie pozwala dokonać wstępnej weryfikacji. Na podstawie tych opinii odrzuca się zazwyczaj firmy, które mają najwięcej negatywnych komentarzy, co pozwala uniknąć problemów, które wystąpiłyby po podpisaniu umowy. Należy również zdawać sobie sprawę z faktu, że opinie uzyskane osobiście podczas oględzin rzeczywistych realizacji mogą być niekiedy mało wiarygodne, ponieważ przedstawiciel firmy może celowo skontaktować nas z osobami, które wypowiedzą się pozytywnie. Szukając opinii w Internecie można mieć pewność, że są one zgodne z prawdą, a co za tym idzie warto je wziąć pod uwagę przy wyborze firmy. Widząc w Internecie negatywne opinie o firmie powinna zapalić nam się w głowie czerwona lampka, która poskutkuje rezygnacją z takiej oferty lub przynajmniej dopytaniem przedstawiciela o te kwestie.

Wszechstronność firmy

Wybierając firmę, która ma wybudować dom modułowy warto wziąć pod uwagę również jej wszechstronność. Co to oznacza? Przede wszystkim należy zweryfikować, czy firma wykonuje realizacje jedynie do stanu surowego zamkniętego, czy jest w stanie oddać budynek w stanie wykończeniowym, a nawet „pod klucz”. Istotna jest również różnorodność projektów, które zostały opracowane jako dom modułowy. Projekty te powinny umożliwiać rozbudowę, czy nadbudowę w przyszłości oraz wyróżniać się różnymi metrażami, co pozwala dobrać rozwiązanie pasujące do indywidualnych potrzeb. Przykładem może być wspomniana już firma MARKAEKO, która oferuje domy modułowe w trzech wersjach, a mianowicie CUBEEKO MINI o powierzchni użytkowej 13,9m², a także CUBEEKO MEDIUM „L”/”Z” o powierzchni użytkowej 28m² i CUBEEKO MAXI „C” o powierzchni użytkowej 42m². Na ich bazie firma oferuje również budowę biur modułowych, które można zaadaptować nie tylko jako przestrzeń biurową, ale również punkt usługowy, czy lokal gastronomiczny.

Porównaj oferty

Przy wyborze firmy budowlanej mającej zrealizować dom modułowy warto również porównać oferty różnych podmiotów, co pozwoli wytypować najkorzystniejszą. W tego typu porównaniu należy brać pod uwagę jednak nie tylko ile kosztuje dom modułowy, ponieważ cena z reguły jest uzależniona od kilku kwestii. Przykładowo cena domu modułowego będzie zależała od technologii wykorzystanej do jego budowy. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z faktu, że dom modułowy może opierać się na drewnianej konstrukcji szkieletowej lub powstać z keramzytobetonu. W tym pierwszym przypadku jego cena z pewnością będzie niższa. Co jeszcze wziąć pod uwagę? Przede wszystkim czas realizacji, szczegółowy zakres prac, które wchodzą w daną cenę oraz długość, a także zakres gwarancji udzielanej przez producenta. Dokładne porównanie ofert różnych producentów pozwala nie tylko wybrać najkorzystniejszą, ale również zwrócić uwagę na istotne szczegóły i dopytać o nie wykonawcę.

Jak wybrać firmę budowlaną, która postawi dom modułowy? Przede wszystkim należy dokładnie ją zweryfikować pod tymi względami, które zostały opisane w niniejszym artykule. Poza tym warto również wziąć pod uwagę jej pozycję na rynku, ponieważ pozwala na tej podstawie również można stwierdzić, że jest to podmiot godny zaufania.