Domki całoroczne

Modułowe domki całoroczne – co trzeba o nich wiedzieć?

Domki całoroczne wznoszone w technologii modułowej stanowią nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Liczne zalety sprawiają, że coraz częściej wybierane są przez inwestorów szukających uniwersalnych, wielofunkcyjnych rozwiązań. Co warto wiedzieć o gotowych domkach całorocznych?

 

11

lat na rynku

Gotowe domki całoroczne — jak powstają?

Budowa domu mieszkalnego, domku rekreacyjnego czy nawet niewielkiego obiektu gastronomicznego najczęściej wiąże się z wieloma formalnościami oraz długim czasem oczekiwania na zakończenie budowy. Zupełnie inaczej jest w przypadku realizacji inwestycji typu modułowego. Domki drewniane całoroczne – zarówno te mieszkalne, jak i spełniające funkcje usługowe – powstają znacznie szybciej, bo w przypadku modeli o powierzchni zabudowy do 35 m² realizacja zamówienia zajmuje zaledwie 6 tygodni. Taką właśnie ofertę ma MARKAEKO.

Firma proponuje kilka domków zbudowanych z prefabrykowanych modułów o lekkiej, drewniano-szkieletowej konstrukcji. Składają się na nią zaizolowane płyty podłogowe, ściany nośne oraz jednospadowy dach. Każdy moduł jest wyposażony również w stolarkę okienną i drzwiową, a także w instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną i wentylację. Domki drewniane całoroczne wykańczane są ponadto od wewnątrz i z zewnątrz, a klient ma możliwość wyboru standardu wykończenia. Wymiary modułów zostały zaprojektowane w taki sposób, by można je było łatwo transportować, dzięki czemu wystarczy dostarczyć je na plac budowy i połączyć ze sobą.

Domek modułowy całoroczny – najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje modułowy domek całoroczny?

Potrzeby klienta

Nie da się ukryć, że również pod względem ceny mobilne obiekty modułowe stanowią jedno z najkorzystniejszych rozwiązań. MARKAEKO proponuje wykończone z zewnątrz i wewnątrz moduły w cenie 3000 zł netto za m². Jeśli więc interesuje nas tani domek całoroczny o dowolnym przeznaczeniu, technologia modułowa w zestawieniu z innymi wypada niezwykle korzystnie.

Dlaczego warto kupić modułowy domek całoroczny?

Potrzeby klienta

Wystarczy przyjrzeć się zaletom, jakimi cechuje się technologia modułowa, by przekonać się, że w wielu przypadkach domek modułowy całoroczny sprawdzi się zarówno jako domek letniskowy, jak i obiekt gastronomiczny czy biuro. Szybkość i niskie koszty budowy, energooszczędność, niskie koszty eksploatacji, minimalistyczny, nowoczesny wygląd czy mobilność oraz możliwość łatwej rozbudowy zdecydowanie przemawiają za wyborem tej technologii.

Na co zwrócić uwagę, wybierając domek całoroczny?

Potrzeby klienta

Warto sprawdzić, czy konstrukcja domku drewnianego powstaje z certyfikowanego drewna i jakie parametry izolacyjne ma wykorzystane w szkielecie ocieplenie. Należy upewnić się, że inwestujemy w obiekt wyposażony w niezbędne instalacje. Dobierzmy też odpowiedni metraż, uwzględniając fakt, że domek do 35 m² nie wymaga pozwolenia na budowę. W razie wątpliwości zawsze możemy zasięgnąć porady fachowców.

Technologia modułowa, w której powstają mobilne domki letniskowe, usługowe czy biurowe, stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących nowoczesnych, w pełni funkcjonalnych, a zarazem tanich rozwiązań. Mając w planach budowę nowego obiektu, warto poznać ją lepiej.

Jakie są zalety domków modułowych całorocznych?

Potrzeby klienta

Fakt, że modułowe obiekty dostarczane są we wskazane miejsce w stanie gotowym, stanowi ich niezaprzeczalną zaletę, podobnie jak to, że są mobilne – tak jak domki holenderskie całoroczne. Ponieważ nie są trwale związane z gruntem, można łatwo przestawić je w inne miejsce na działce, a nawet przetransportować na drugi koniec kraju. Na tym nie kończą się jednak zalety domków całorocznych.

Do plusów można zaliczyć także ekologiczny charakter – do wykonania szkieletu używane jest suszone komorowo drewno KVH klasy C24 CE, energooszczędność i niskie koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu izolacji oraz stolarki o niskim współczynniku przewodzenia ciepła,możliwość postawienia nawet na działce o trudnych warunkach gruntowych, brak konieczności zakupu i przechowywania materiałów budowlanych, utrzymania tradycyjnego placu budowy, utylizacji odpadów, mniejsze koszty inwestycji.

Domki całoroczne modułowe na wymiar

Domki letniskowe całoroczne mają bardzo ważną cechę, która również stanowi ich niepodważalną zaletę. To możliwość demontażu i ponownego montażu, a także powiększenia powierzchni użytkowej poprzez dołączanie kolejnych modułów. W praktyce oznacza to, że obiekt modułowy można swobodnie modyfikować w zależności od potrzeb, dostosowując jego metraż do rosnących potrzeb. Jeśli inwestor na początku zdecyduje się na model CUBEEKO MINI, pełniący funkcję np. domku sezonowego czy biura, w dowolnej chwili może go rozbudować, dołączając do niego kolejne moduły. Co ważne, dodatkowa powierzchnia może powiększyć przestrzeń parteru, ale również stworzyć drugi, wyższy poziom.

 

Oczywiście domek modułowy całoroczny już na początku można zaprojektować w taki sposób, by składał się z kilku „elementów” lub poziomów i odpowiadał użytkownikom metrażem. Dwumodułowy model CUBEEKO MEDIUM „L” / „Z”, a także większy od niego CUBEEKO MAXI „C” doskonale sprawdzą się nawet jako rodzinne domy mieszkalne. Należy jedynie pamiętać, że ten ostatni, z racji powierzchni zabudowy przekraczającej 35 m², wymaga otrzymania pozwolenia na budowę. Możliwość swobodnego projektowania, a także wprowadzana zmian w gotowych projektach (np. związanych z konfiguracją pomieszczeń wewnątrz domu) sprawia, że domki całoroczne spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Szybki kontakt

Napisz do nas

Telefon
Napisz do nas
Obsługa klienta

Cięcina, ul. Jana Pawła II
34-350 Węgierska Górka

Social media

© 2021 Wykonanie strony internetowej: Sochacki Design

Scroll to top