Dom modułowy 70 m²

Dlaczego warto?

Czy kiedykolwiek marzyłeś o posiadaniu własnego domu, ale obawiałeś się skomplikowanych procedur i wysokich kosztów związanych z tradycyjną budową? Czy zastanawiałeś się, jak zminimalizować swój wpływ na środowisko, jednocześnie ciesząc się komfortem i prywatnością własnego domu? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Od 3 stycznia 2022 roku, każdy, kto posiada działkę budowlaną, może wybudować na niej dom do 70 m² w uproszczonej procedurze. Domy modułowe, zwane również domami prefabrykowanymi, mogą być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Dom modułowe 70 m² – tania alternatywa dla tradycyjnego domu

Jeśli myślisz o budowie własnego gniazdka, ale nie chcesz pogrążać się w długotrwałym i kosztownym procesie tradycyjnej budowy, dom modułowy 70 m² może być idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. Domy modułowe, znane również jako domy prefabrykowane, są coraz bardziej popularne na całym świecie, w tym w Polsce, ze względu na ich efektywność kosztową, szybkość budowy i wysoką jakość.

Domy takie produkowane w częściach w specjalistycznej fabryce, a następnie dostarczane na miejsce budowy, gdzie są montowane na przygotowanym zawczasu fundamencie. Skraca to czas realizacji inwestycji w porównaniu do budowy w systemie gospodarczym, a często też obniża koszty. Domy modułowe są również znane ze swojej energooszczędności, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie i chłodzenie. Wszystko dzięki izolacji ścian już na etapie produkcji.

Dom modułowy pod klucz 70 m² – najczęściej zadawane pytania

Ułatwienia w budowie domu do 70 m2

Od 3 stycznia 2022 roku, każdy, kto posiada działkę budowlaną, może wybudować na niej dom do 70 m² w uproszczonej procedurze. To oznacza, że możesz zbudować dom bez konieczności zatrudniania kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Oczywiście, decyzja o zatrudnieniu fachowców pozostaje w Twoich rękach, jeśli uznasz, że ich pomoc jest potrzebna.

Dom, który możesz wybudować w ramach tego programu, to jednorodzinny budynek mieszkalny, wolnostojący, który ma nie więcej niż dwie kondygnacje i w całości mieści się na działce lub działkach, na których został zaprojektowany. Może to być dom zbudowany na własne cele mieszkaniowe lub jako dom rekreacyjny.

Każdy, kto ma prawo dysponować nieruchomością na cele budowlane, może skorzystać z tej uproszczonej procedury, pod warunkiem, że inwestycja zaspokaja jego własne potrzeby mieszkaniowe lub rekreacyjne. Nie ma znaczenia stan cywilny, status społeczny czy sytuacja rodzinna.

Co więcej, dzięki nowej ustawie, możesz złożyć wszystkie niezbędne dokumenty online, co oszczędza Ci czas i pieniądze. Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu gminy jest wydawana w krótszym terminie – nawet do 21 dni. A co najważniejsze, po zakończeniu budowy, jeśli Twoje plany życiowe się zmienią, możesz sprzedać dom, wynająć go lub przepisać na inną osobę.

Te ułatwienia w budowie domów do 70 m² są częścią nowej ustawy z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz.U. poz. 1986).

Dlaczego warto zainwestować w domek modułowy 70 m2?

Inwestowanie w dom modułowy 70 m2 ma wiele zalet. Po pierwsze, są one tańsze w budowie i utrzymaniu niż tradycyjne domy. Po drugie, domy modułowe są zazwyczaj bardziej energooszczędne, co oznacza niższe rachunki za energię. Po trzecie, czas budowy domu modułowego jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnej budowy, co oznacza, że możesz szybciej cieszyć się swoim nowym lokum.

Czym kierować się przy wyborze domku modułowego 70 m2?

Przy wyborze domu modułowego 70 m2, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników. Po pierwsze, ważne jest, aby wybrać dom od renomowanego producenta, który oferuje gwarancję na swoje produkty i może pochwalić się już istniejącymi realizacjami. Po drugie, warto zwrócić uwagę na jakość materiałów używanych do budowy domu. Po trzecie, warto wziąć pod uwagę różnorodność oferowanych projektów i opcji dostosowania wyglądu i funkcjonalności inwestycji do Twoich potrzeb. Po czwarte zaś zwróć uwagę na oferty z opcją wykończenia pod klucz. Dzięki temu zyskasz gwarancję, że budynek na placu budowy złożą specjaliści ściśle współpracujący z fabryką, lub nawet w niej zatrudnieni. Po piąte, rozejrzyj się za producentami oferującymi nie tylko sprzedaż gotowych domów, ale też finansowanie.

Ile kosztuje dom modułowy 70 m2?

Koszt budowy domu modułowego 70 m2 może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wybrany producent, jakość materiałów, lokalizacja budowy i wiele innych. Jednak generalnie, koszt budowy domu modułowego jest zazwyczaj niższy niż koszt budowy tradycyjnego domu. Na przykład, modułowe domki drewniane całoroczne bez pozwolenia w firmie MARKAEKO kosztują już od 3900 zł netto za 1 m2. Cena ta obejmuje szkielet budynku wraz z dachem, stolarkę okienną i drzwiową, zaimplementowane na etapie wytwarzania prefabrykatów instalacje oraz wykończenie zewnętrzne i wewnętrzne zgodnie z wybranym przez inwestora standardem.

Szybki kontakt