Dom modułowy 35 m²

Dlaczego warto?

Coraz częściej inwestorzy zamiast zakupu mieszkania wybierają budowę domu na działce poza miastem. Okazuje się, że finansowo oba rozwiązania są porównywalne, a to drugie może okazać się nawet tańsze, jeśli zdecydujemy się na dom modułowy 35 m². Jakie zalety ma taki obiekt i czy sprawdzi się tylko jako dom mieszkalny?

Dom modułowy 35 m² – tania alternatywa dla tradycyjnego domu

Rosnące koszty materiałów budowlanych i robocizny powodują, że osoby mające w planach budowę domu coraz częściej szukają innych opcji niż budownictwo tradycyjne. Znacznie tańszą alternatywą jest technologia modułowa, która pozwala uniknąć wszystkich problemów pojawiających się podczas wznoszenia budynku murowanego. Co więcej, domy modułowe całoroczne 35 m² nie ustępują klasycznym obiektom ani pod względem funkcjonalności, ani estetyki, ani nawet kosztów utrzymania.

Nawet tak nieduży dom może z powodzeniem służyć za stałe lokum dla rodziny, ale doskonale sprawdzi się także jako domek zimowy czy letniskowy. Na tym nie kończą się jednak możliwości zagospodarowania domów modułowych. Obiekty oferowane przez firmę MARKAEKO z powodzeniem sprawdzają się również w roli domków do wynajęcia, zastępują przyczepy na kempingach, ale też wykorzystywane są jako lokale gastronomiczne, biura, przydomowe sauny czy siłownie. W praktyce przestrzeń domu można zaprojektować i wykorzystać w dowolny sposób, a także w dowolnym miejscu. Zarówno dom modułowy 35m² z poddaszem, jak i parterowy można łatwo przetransportować i zamontować w pożądanym miejscu, co znacznie zwiększa możliwości prywatnych oraz komercyjnych inwestorów.

Dom modułowy pod klucz 35 m² – najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto zainwestować w domek modułowy 35 m²?

Szybkość realizacji zamówienia, zamknięcie prac na terenie budowy w jeden dzień, energooszczędność czy niska cena to jedne z największych atutów domu modułowego 35 m². Pamiętajmy, że taki obiekt można posadowić nawet na terenie o trudnych warunkach gruntowych, a do budowy nie potrzebujemy pozwolenia.

Czym kierować się przy wyborze domku modułowego 35 m²?

Wybór całorocznego domku warto poprzedzić dokładną analizą jego specyfikacji technicznej. Zwróćmy uwagę na jakość materiałów wykorzystanych do budowy i ocieplenia, a także na układ wewnętrzny zgodny z naszymi upodobaniami. Ważne jest także rozprowadzenie instalacji zgodnie z przeznaczeniem obiektu oraz wybór optymalnego sposobu ogrzewania (np. elektrycznego).

Jakie są ceny domów modułowych 35 m²?

Jeśli chodzi o dom modułowy 35 m², cena netto w firmie MARKAEKO wynosi 3000 zł za m². Wliczony jest w nią nie tylko szkielet budynku z dachem oraz stolarką okienną i drzwiową, ale również rozprowadzone na etapie wytwarzania modłów instalacje oraz wykończenie zewnętrzne i wewnętrzne. 

Jeśli przestrzeń, jaką oferuje mały dom modułowy 35 m², jest dla nas wystarczająca, zdecydowanie warto w niego zainwestować. Taki obiekt może spełniać wiele funkcji, a jego postawienie jest zdecydowanie prostsze, szybsze i tańsze niż w przypadku standardowego budynku.

Zalety domów modułowych 35m²

Niektóre zalety domów modułowych już wymieniliśmy – to możliwość zaadaptowania ich na różne sposoby oraz mobilność. Co bardzo ważne, niewielka powierzchnia zabudowy pozwala również na postawienie takiego obiektu jedynie na zgłoszenie, bez konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę. Zaletą domów modułowych jest też fakt, że są obiektami całorocznymi, co pozwala na użytkowanie ich bez względu na warunki pogodowe. Pora roku nie ma także znaczenia dla terminu realizacji zlecenia – wykonanie domu modułowego pod klucz 35 m², np. takiego jak CUBEEKO MEDIUM „L” / „Z”, zajmuje zwykle nie więcej niż 6 tygodni, co jest niezaprzeczalną zaletą dla osób, którym zależy na czasie. Gotowe moduły transportowane są na plac budowy i montowane w wyznaczonej lokalizacji, więc inwestor nie musi martwić się utrzymaniem pracowników, zakupem materiałów budowlanych czy ich składowaniem.

Do zalet technologii modułowej należy także jej ekologiczny charakter – konstrukcja szkieletowa powstaje z drewna certyfikowanego w klasie C24 i o właściwej wilgotności. Gotowy obiekt nie jest również drogi w utrzymaniu, a to nie tylko za sprawą niedużej powierzchni, ale także doskonałej jakości materiałów izolacyjnych oraz stolarki okiennej i drzwiowej. W końcu, wybierając dom modułowy 35 m², mamy też możliwość łatwego rozbudowania go w przyszłości o kolejne moduły.

Rodzaje domków modułowych 35 m²

Moduły składające się na dom można projektować i łączyć na różne sposoby. Projekty domów modułowych do 35 m² obejmują zarówno pojedyncze elementy, jak i podwójne. Najmniejszy dom modułowy CUBEEKO MINI ma zaledwie 13,9 m² powierzchni użytkowej i stanowi podstawową „kostkę”, gotową do dalszej rozbudowy. Wspomniany wcześniej CUBEEKO MEDIUM „L” / „Z” o powierzchni użytkowej 28 m² składa się z dwóch modułów MINI, które mogą zajmować jedynie przestrzeń parteru lub tworzyć obiekt piętrowy. W obu przypadkach istnieje też możliwość zaaranżowania przestrzeni na różne sposoby. Pamiętajmy, że mając pozwolenie na budowę, możemy zdecydować się na dom CUBEEKO MAXI „C” o powierzchni użytkowej 42 m² – taki obiekt może posłużyć np. do zwiększenia powierzchni mniejszych modułów.

Domy tego typu mogą więc wyglądać zupełnie inaczej – w zależności od tego, na jaki układ modułów się zdecydujemy i jak zaadaptujemy ich wnętrze. Poza konfiguracją pomieszczeń oraz rodzajem wykończenia mamy też wpływ na wygląd elewacji czy uzupełnienie projektu o inne elementy. Przykładowo dom modułowy 35 m² z antresolą można dodatkowo wyposażyć w taras – zadaszony lub nie – albo w pergolę lub mobilne zasłony. Wykonawca w miarę możliwości chętnie uwzględni także nasze indywidualne sugestie.

Szybki kontakt